Rummu Sukeldumiskursused

Rummu sukeldumiskursused

 

Rummu sukeldumiskursused

DSC_3564

Sukeldumiskursused igale tasemele- Sinu teekond algajast Divemasterini algab siit!

Paekaldas tegutseb professionaalsete instruktorite juhendamisel sukeldumiskool, kus on võimalik turvaliselt alustada enda sukeldujateekonda päris algusest (OWD)  ning läbida erinevaid sukeldumiskursusi ka edasijõudnutel. Avatud registreerimisega kursused toimuvad hooaja vältel jooksvalt (küsi kuupäevi)  ning 3 ja enama huvilisega gruppide  puhul saame kokku leppida sukeldumiskursuse ka just Sinu seltskonnale sobivaks ajaks.  OWD sukeldumiskursus annab Sulle esmased vajalikud teadmised ja kogemused, et turvaliselt ja oskuslikult nautida iseseisvalt sukeldumist nii Eestis kui mujal maailmas. AOWD ja sellele järgnevad koolitused on juba oskuste täiendamiseks.

Paekalda sukeldumiskooli kursused teeb eriliseks see, et veetunnid toimuvad sukeldujate paradiisi Rummu karjääri ääres ning õpetöö saab teha kiire ja intensiivse. OWD eksamisukeldumisi teeme mugavalt parvega Rummu põneivamates sukeldumiskohtades.  Sukeldumiskursus algab teoorialoenguga, seejärel tulevad basseini- ja avaveetunnid. Ajad lepime kokku vastavalt soovidele ja võimalustele. Kiirematel on  võimalus saada “load” kätte juba paari päevaga. Kursuse hinnaks 390 eur.

Valikus on järgmised kursused:

  • PADI Open Water Diver ehk esimene sukeldumiskursus algajatele.
  • PADI Advanced Open Water Diver
  • Emergency First Response
  • Resque Diver
  • Divemaster

Esimesest kursusest (OWD) lähemalt:

PADI Open Water Diver sukeldumiskursus on esimene suurem samm sukeldujaks saamisel. Selle koolituse läbinuna on Sul võimalik iseseisvalt sukelduda ja varustust rentida üle kogu maailma.  Instruktori juhendamisel õpid tundma sukeldumise algtõdesid. Kursust alustame teoreetilisest osast ja jätkame basseinisukeldumistega, litsentsi saamiseks tuleb teha ka avaveesukeldumised. OWD koolitusel on varustus koolitaja poolt ja kursuse hinna sees.

Kursus koosneb kahest osast:
I Teooria ja basseinisukeldumised
5 teooriamooduli käigus käime läbi kõik ohutuks sukeldumiseks vajalikud teadmised. Räägime rõhust, ujuvusest, varustusest. Arutame, kuidas sukeldumisi planeerida ja neid siis läbi viia.
Peale seda saame lõpuks vette – selleks sai ju kursusele tuldud. Esimeste harjutustundide ajal teeme ära hulga erinevaid harjutusi. Enamik nende harjutustega omandatavatest oskustest on meile vajalikud igapäevase sukeldumise juures. Mõned on vaid eriolukordade jaoks, et oskaksime adekvaatselt käituda ja olukordi lahendada. Harjutamissukeldumised on esimene tutvus veega ja seda ohutus keskkonnas.

II Avaveesukeldumised
Nüüd on meil võimalus oma silmaga näha müstilist veealust maailma. Teeme ära 4 avaveetundi, kus kordame osasid, juba varem läbiproovitud harjutusi. Põhirõhk siiski on sukeldumisel endal. Harjutame ujuvust, keha hoiakut vee all ja loomulikult õiget hingamist. Kõik sukeldumised toimuvad instruktori otsese järelvalve all. Meie teeme kõik kursuse avaveesukeldumised erinevates kohtades, seda ikka selleks, et te juba kursuse käigus võimalikult palju näeksite. Avavee sukeldumised teeme loomulikult koduses Rummu karjäärijärves.

Sukeldumine pole raske, kuid nõuab teatud teadmisi ja oskusi. Kindlasti peab arvestama sellega, et oskuste omandamine võtab aega, nii et ärge nõudke endalt kohe ideaalset ujuvust. Kursuse võib sooritada mõne päeva jooksul. Kui tahate võtta asja rahulikult, siis on OWD kursust võimalik teha ka pikema aja vältel. Kursuse esimene osa (teooria ja harjutamissukeldumised) kehtib 1 aasta, ehk avavee sukeldumised tuleb ära teha hiljemalt aasta jooksul peale esimese osa läbimist.

Kui tahad saada sukeldujaks, siis OWD kursusele tulles pead olema vähemalt 10 aastat vana ja sinu tervis peab olema korras. Füüsiline puue ei ole alati takistuseks sukeldujaks saamisel.
OWD kursuse läbinud saavad rahvusvahelise litsentsi, mis kehtib eluaeg ja lubab sukelduda kuni 18 meetri sügavusele. Tule sukelduma ja leia enda jaoks kaunis veealune maailm.

Hetkeid sukeldumistelt

Võta ühendust