Matkad elektriliste Fatbike rataste ja -tõukeratastega üle Eesti

Matkad elektriliste Fatbike rataste ja -tõukeratastega

Põnevad retked kõikjal üle Eesti

 

ekskursioonid-pais

E-Bike rattamatk Rummu Karjääri, Murru vangla ja Padise kloostri radadel

Rummu Karjäär on üks äärmiselt põnev ja eriline paik Tallinnast vaid 45 minuti kaugusel. Siin kohtuvad kaunis loodus ning  veidi sünge ajalugu. Vanast lubjakivikaevandusest on tekkinud kristallselge veega järv, mille põhjas on ainulaadne veealune maailm metsade, kaljude, vanglavaremete ja kaevandustehnikaga. Karjääri kaldal kõrgub kuulus Rummu Tuhamägi ning ning mahajäetud Murru vangla. Vaid mõne kilomeetri kaugusel karjäärist asub ajalooline Padise klooster , linnamägi ja kaunid rajad männimetsas. See matkarada on kahtlemata üks mitmekesisemaid rattaretkesid, kus paari tunniga näeme äärmiselt erinevaid paikasid oma ilus ja võlus  ning tajume ehedalt tekkinud kontraste.

Vaata lisa

20200815_204649

E-Bike rattamatk Kõrvemaa radadel

Põhja-Kõrvemaa maastikukaitseala ja sellega piirnevad alad pakuvad erakordselt kaunist looduskeskkonda, mis matkamiseks justkui loodud. Elektriliste maastikuratatstega on piirkonna avastamine lihtsam ja meeldivam, kui kunagi varem. Oleme ette valmistanud põneva mitmekülgse rattaraja, mida läbides näeme nii kohisevaid metsasid, kauneid rabajärvesid kui ka ainulaadset nõmmemaastikku.

Vaata lisa

20200418_124244

E-Bike rattamatk militaarsel Naissaarel

Naissaar asub Tallinnast vaid kommekonna kilomeetri kaugusel. Saarel on kaunid pikad valge liivaga rannad, põnevad metsarajad (kus oleme leidnud nii mustikaid, pohlasid kui kukeseeni) ning loomulikult erinevad militaarobjektide varemed, mille poolest saar on tuntud.  Asukoha tõttu on Naissaarel läbi sajandite olnud oluline kaitsefunktsioon. Peeter Esimese ajal ehitati suurtükipatarei, et sulgeda kahuritulega ligipääs Tallinnale Soome lahelt. Saare lõunaosast leiad mahajäetud nõukogudeaegse miinitehase, samuti on pärandiks kitsarööpmeline raudtee pärandiks ajast, kui saar oli Nõukogude sõjaväe valduses.

Vaata lisa 

E-Bike rattamatk Laulasmaa, Lohusalu ja Keila-Joa mereäärsetel radadel

Laulasmaa, Lohusalu ja Keila-Joa on piirkond, mis väärib avastamist. Mööda ranniku matkarada kulgedes avanevad meile imelised vaated mererannale, mänimetsadele, paknrannikutele. Teele jääb Meremõisa telkimisala ja vana suvilarajoon, kus hea uudistada tolleaegset arhitektuuri. Raja üheks tipphetkeks on jõudmine Keila – Joa mõisaparki, kus ootab meid kaunis loodus, imelise arhitektuuriga ajalooline loss ja legendaarneainulaadne Keila Juga oma kauni kosega.

Vaata lisa 

20200925_084053

E-Bike rattamatk Narva-Jõesuu radadel

Ajalooline kuurortlinn Narva- Jõesuu (hüüdnimea Põja- Riviera) on tuntud oma kauni liivaranna poolest, mis on pikim Eestis. Juba ammusel ajal käis Peterburi kõrgklass seal sanatooriumipuhkusel ning ka praegu tegutseb seal mitmeid spa- hotelle. Lisaks imlisele merevaatele saab seal imetleda puitpitsiga kaunistatud ehitisi, nautida männimetsa vaikust ja rohelust ning heita pilk üle Narva jõe naaberriigile Venemale. Mööda jõeäärseid radasid sõite

Vaata lisa

aidu5

E-Bike rattamatk Aidu karjääri seiklusmaastikul

Aidu karjäär on üks omanäolisemaid tehismaastikke meie maal. Tegu on vana põlevkivikarjääriga, kus praeguseks töö lõpetatud ning kaevandamisalad asendunud kaunite järvekeste ning mägedega, kus kruusamägede vahel ka loodus vaikselt taas võimust võtab. Seal leiame nii kiviseid laskumisi, metsaradasid kui hulganisti lummavaid vaateid. E-bike maastikurattad on selle piirkonna avastamiseks parim viis.

Vaata lisa

20200418_194603

E-Bike rattamatk Haapsalus

Haapsalu on linn, mis väärib avastamist. Piiskoplinnus, kaunis rannapromenaad , Suur ja Väike Viik, imeline puitpitsiline arhitektuur ja vanalinn- viime Teid elektriratastega seda kõike avastama. Mine tea, ehk õnnestub kohtuda ka Valge Daamiga…

 

Vaata lisa 

20200517_151011

E-Bike rattamatk Tallinna vanalinnas ja mere ääres

Tallinnas on kõige paremini säilinud vanalinn Põhja-Euroopas.  11.–15. saj välja kujunenud tänavate võrk ja kruntide piirid, samuti kõik olulisemad tollal püstitatud esindus- ja sakraalhooned on säilinud oma keskaegsel kujul ja annavad hea võimaluse ajas tagasi rännata. Viime teid Tallinna avastama elektriliste Fatbike tõukeratastega

Vaata lisa 

0H3A5646-51-min(1)

Mis on E-Bike?

Elektrimootoriga maastikurattad on rattamatkade maailmas uusim ja aina enam populaarsust koguv trend. Elektrimootor muudab liikumise ülimalt kergeks ning ei nõua ratturilt erilist füüsilist pingutust.  Eriti laiad maastikurehvid aitavad läbida ka keerulisemaid maastikutingimusi ning matkasid saab korraldada iga ilmaga. Kiirust saab arendada kuni 25 km/h ning lühema ajaga jõuab näha palju rohkem põnevat, kui tavapäraselt harjutud.

Kasutame kaht tüüpi elektrirattaid- tõukerattaraamil ning tavalisel raamil. Tõukerattad liiguvad lausa näpuvajutuse peale (muidugi saab neid aga soovi korral kasutada ka tavapäraselt jalaga tõugates), tavalise raamiga ratastel on mootor sõitjale toeks ja teeb väntamise ülikergeks ja efektiivseks. Mõlemil rattastel on ülipaksud rehvid, millega läbime kergelt ja muretult kõik rajad. Rattamatk sobib igas vanuses täiskasvanutele ning lastele alates 12 eluaastat.

Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast seiklusest osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale.  Lisainfot plaaniliste tegevuste kohta leiad  meie kalendrist.

Vaata ka lisaks

Võta ühendust