Puhkekeskus

Majutus, ruumid ja saunad

Vaata edasi

Suvepäevad ja talvepäevad

Vaata edasi

Seminarid ja koolitused

Vaata edasi

Aktiivsed tegevused maal ja vees

Vaata edasi

Toitlustus- menüüd ja joogikaart

Vaata edasi

Elamusmajutus ja parvsaunad

Vaata edasi

Puhkekeskusest

Paekalda Puhkekeskus asub Harjumaal, Rummu karjääri ääres, otse selle kallastel. Järv on tuntud nii oma kristallselge puhta vee (mille tõttu järv on saanud endale hüüdnime „helesinine laguun“) kui ka huvitava ajaloo poolest.

Paekalda hooned on uued ja kaasaegsed. Keskust hakati ehitama 2012. aastal ning jooksvalt lisandub aina uusi võimalusi. Praeguseks kuulub kompleksi avara saunaga Järvemaja, Jahimajad, Kalurimajad, Paadikuuri saal koos suveterrassiga ning uudsed klaasist seinaga veepealsed Tünnikämpingud. Lisaks on olemas suur ilmastikukindel purjestiilis peotelk  koos 250 m2 puitpõrandaga, erinevad parvsaunad ja kümblustünnid. Ujuma minekuks ja päevitamiseks on kasutada paadisillad.
Põhikompleksi kõrval asub eraldi  Parvsaunakompleks, mis koosneb avarast parvaunast, veepealsest terrasist  ning majutusest vagunkämpingutes ja veepealsetes elamusmajakestes.  Seda saab rentida suuremate gruppide puhul rentida põhikompleksile juurde ja väiksematel võtta ka eraldi.

Voodikohti on meil suvehooajal kokku 120 ning see arv suureneb iga aastaga. Paekalda Puhkekeskusest leiab sobivad hooned ja ruumid kõikvõimalike sündmuste korraldamiseks- olgu see siis lihtne perepuhkus, sünnipäev, seminar või suur firma suvepäev. Meie teine osakond, Paekalda Elamuskeskus pakub sinna juurde laia valiku aktiivseid tegevusi, millega sisustame ära ka meeleahutusliku programmi. Asukoht on  meil hea-  asume üksi keset kaunist metsa, samas aga 20 minuti kaugusel Keila linnast ning 45 minuti kaugusel Tallinnast

Veidi järve ajaloost

Murru vangla taga asuv karjäär oli kunagi täies ulatuses kuiv. Läbi aegade kaevandati seal paekivi. Põhilisteks töötegijateks olidki Murru vanglas olevad vangid.

Karjääri uputamine algas sisuliselt Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega. Killustiku toodangule ei olnud enam sellises mahus nõudlust ning seoses seaduste muutumisega katkes vangide töö ja ka kogu töökorraldus paekarjääris. Endiselt jätkus aga karjääri lõunaküljel asunud pumbajaama töö (kaevandusalasse nõrguvat põhja- ja pinnasvett pumbati kilomeetrite pikkusesse kraavi, mis viis vee Rummu asula keskel olnud suurde tiiki ja vett kasutati põldude niisutamiseks.

Pumpamise intensiivsust hoiti vaid tasemel, et ei upuks välisvalve vahtkonda viiv tee ja vangla alal olnud hooned töötsoonis. Selle tõttu uppus esimesena karjääri lääneosa, sealt ei jõutud isegi ära toimetada suurt kaevandusekskavaatorit.

Kui Murru Vanglal valmis uus idapiire, kadus vajadus hoida kuivana vana välisvalve vahtkonna teed ja pumbajaama tegevus peatati. Algas kiire veetõus, mis mattis peagi enda alla enamuse endise kutsekooli ja tööstuse territooriumist, mis jäi vastvalminud idapiirdest väljapoole. See mitmekesine veealune maailm on omamoodi muuseum, mis on muutnud Rummu karjääri üheks Eesti sukeldujate meelispaigaks.

Võta ühendust

Meie juurde saad

Paekalda puhkekeskus asub Vasalemma vallas, Rummu alevikus, karjäärijärve lõunapoolsel kaldal (ca 50 km Tallinnast). Teekond meieni on järgmine: Tallinna poolt tulles tuleb sõita mööda vana Keila- Haapsalu maanteed Vasalemma poole,  ületada Vasalemma sild ning sõita edasi, kuni tuleb Munalaskme- Riisipere ristmik. Sealt tuleb pööra vasakule ning kohe esimesel võimalusel paremale kruusateele. Peale paari kilomeetrit kruusateed hakkabki metsa varjust paistma Paekalda puhkekeskus.

E-mail

Telefonid

+372 58070700 (elamuskeskus)
+372 528 9472 (puhkekeskus, E-R 9.00-17.00)