Puhkekeskus

Majutus, ruumid ja saunad

Vaata edasi

Suvepäevad ja talvepäevad

Vaata edasi

Seminarid ja koolitused

Vaata edasi

Aktiivsed tegevused maal ja vees

Vaata edasi

Toitlustus- menüüd ja joogikaart

Vaata edasi

Elamusmajutus- ja saunad

Vaata edasi

Puhkekeskusest

Paekalda Puhkekeskus asub Harjumaal, Rummu karjäärijärve ääres, otse selle kallastel. Järv on tuntud nii oma kristallselge puhta vee (mille tõttu järv on saanud endale hüüdnime „helesinine laguun“) kui ka huvitava ajaloo poolest.

Paekalda Puhkekeskuse hooned on uued ja kaasaegsed. Keskust hakati ehitama 2012. aastal ning jooksvalt lisandub uusi hooneid ja võimalusi. Praeguseks kuulub põhikompleksi avara saunaga Järvemaja, kaks Jahimaja, kolm Kalurimaja, Paadikuuri saal koos väliterrassiga ning uudsed klaasist seinaga veepealsed Tünnikämpingud. Veel on puhkekeskuse külaliste kasutada paadisild ujuma minekuks ja päevitamiseks.
Põhikompleksi kõrval on meil pakkuda ka Parvsaunakompleks, mis koosneb avarast parvaunast, veepealsest terrasist 25 kohaga ning  28 voodikohast vagunkämpingutes. Seda saab rentida nii põhikompleksile juurde kui ka eraldi.

Voodikohti on meil suvehooajal kokku 100 , suuremate ööbijate arvuga ürituste korral on ruumi ka telkidele. Paekalda Puhkekeskusest leiab sobivad hooned ja ruumid kõikvõimalike sündmuste korraldamiseks- olgu see siis lihtne perepuhkus, sünnipäev, seminar või suur firma suvepäev. Mainimist väärib see, et Paekalda Puhkekeskusel puuduvad lähikilomeetrite raadiuses naabrid- oleme üksi keset metsa, samas aga 20 minuti kaugusel Keila linnast ning 45 minuti kaugusel Tallinnast.

Veidi järve ajaloost

Murru vangla taga asuv karjäär oli kunagi täies ulatuses kuiv. Läbi aegade kaevandati seal paekivi. Põhilisteks töötegijateks olidki Murru vanglas olevad vangid.

Karjääri uputamine algas sisuliselt Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega. Killustiku toodangule ei olnud enam sellises mahus nõudlust ning seoses seaduste muutumisega katkes vangide töö ja ka kogu töökorraldus paekarjääris. Endiselt jätkus aga karjääri lõunaküljel asunud pumbajaama töö (kaevandusalasse nõrguvat põhja- ja pinnasvett pumbati kilomeetrite pikkusesse kraavi, mis viis vee Rummu asula keskel olnud suurde tiiki ja vett kasutati põldude niisutamiseks.

Pumpamise intensiivsust hoiti vaid tasemel, et ei upuks välisvalve vahtkonda viiv tee ja vangla alal olnud hooned töötsoonis. Selle tõttu uppus esimesena karjääri lääneosa, sealt ei jõutud isegi ära toimetada suurt kaevandusekskavaatorit.

Kui Murru Vanglal valmis uus idapiire, kadus vajadus hoida kuivana vana välisvalve vahtkonna teed ja pumbajaama tegevus peatati. Algas kiire veetõus, mis mattis peagi enda alla enamuse endise kutsekooli ja tööstuse territooriumist, mis jäi vastvalminud idapiirdest väljapoole. See mitmekesine veealune maailm on omamoodi muuseum, mis on muutnud Rummu karjääri üheks Eesti sukeldujate meelispaigaks.

Võta ühendust

Meie juurde saad

Paekalda puhkekeskus asub Vasalemma vallas, Rummu alevikus, karjäärijärve lõunapoolsel kaldal (ca 50 km Tallinnast). Teekond meieni on järgmine: Tallinna poolt tulles tuleb sõita mööda vana Keila- Haapsalu maanteed Vasalemma poole,  ületada Vasalemma sild ning sõita edasi, kuni tuleb Munalaskme- Riisipere ristmik. Sealt tuleb pööra vasakule ning kohe esimesel võimalusel paremale kruusateele. Peale paari kilomeetrit kruusateed hakkabki metsa varjust paistma Paekalda puhkekeskus.

E-mail

Telefonid

+372 58070700(puhkekeskus)
+372 528 9472 (seikluskeskus)