Aktiivsed tegevused maal ja vees

Aktiivsed tegevused maal ja vees

Avastame koos Rummu veealust ja maapealset maailma

Tutvu võimalustega

0H3A5646-51-min(1)

Tere tulemast tulevikku- Elektrirattamatkad karjääriäärsetel radadel

Korraldame Sulle põneva ja meeldejääva elektrirattamatka. Sõit elektrimootori jõul liikuva Fatbike ratta/tõukerattaga on jõukohane kõigile- suurema osa tööst teeb ära vaikne elektrimootor ja matkaline saab oma energia suunata ümbruse avastamisele. Matkade käigus kulgeme ümber Rummu karjääri looklevatel matkaradadel, külastame ainulaadseid ja erilisi paikasid ja ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. Osadel matkadel teeme ka põneva ekskursiooni Murru vangla vanades hoonetes. Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast seiklusest osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale.

Vaata lisa

20210130_181015

Valgusmatkad laternatega

Rummu karjääri ümbritsevad rajad on ideaalsed korraldamaks üks põnev matk, kus õhtuhämarusele lisab valgust salapärane laternakuma. Matka käigus seikleme olenevalt valitud rajast mööda Rummu karjääri kallast kulgevaltel matkaradadel, Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonnas. Osadel matkadel teeme laternavalgel ka põneva ekskursiooni Murru vangla vanades hoonetes või ajaloolises Padise kloostris. Laternakuma annab niigi salapärastele piirkondadele juurde erilise müstilise ilme ning kõik paistab hoopis teisiti, kui päevasel ajal.

Vaata lisa

 

0714_TIMEMEDIA.EE-min

Veematk Tuhamäele raftide ja kanuudega

Rafting ja kanuutamine on mõnusad meeskondlikud tegevused, mis jõukohased kõigile. Korraldame erineva ülesehitusega rafti- ja kanuumatkasid Rummu karjääril, kus kulgeme üle veealuse maailma ning vahepeatusena saab külastada ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. Osadel matkadel teeme ka põneva ekskursiooni Murru vangla vanades hoonetes. Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast matkast osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale. Lisainfot plaaniliste tegevuste kohta leiad meie kalendrist.

Vaata lisa

FullSizeRender-min

Veematk Tuhamäele SUP-laudadega

SUP-lauaga üle Rummu Karjääri liuelda on puhas rõõm. See on lõõgastav tegevus, mis peale kerget harjutamist on jõukohane enamusele. Paekaldas on nii tavalised kui suured XXL-lauad, millele mahub korraga ka terve perekond. Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast matkast osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale.

Vaata lisa

Sukeldumine ja snorgeldamine

Viime Sind Rummu Karjääri vetesügavusse seiklema!

Sukeldumine on vahva harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga pakub unustamatud seikusi. Selle tegevuse nautimiseks ei pea sugugi olema varem sukeldumisega kokku puutunud, sobib ka täiesti algajale. Kõik meie paketid sisaldavad täisvarustust ja toimuvad turvaliselt  instruktorite juhendamisel- Sina ainult tule ja naudi!

Kes mingil põhjusel päris sukelduma siiski ei kipu,  nende jaoks pakume võimalust täisvarustuses snorgeldada saades ka vee alla minemata osa veealuse maailma võludest.

Vaata lisa

????????????????????????????????????

Parveretked Rummu Karjääris suvehooajal

Viime teid Paekalda parvedega mõnusatele väljasõitudele Rummu Karjääri põnevatesse paikadesse. Korraldame nii lühemaid lõbusõite kui ka pikemaid programme järvel, kus teeme lisaks lõbusõidule ka peatuse Tuhamäe ja vanade vanglavaremete piirkonnas. Seal saab minna SUP-laudadega veealuste varemete vahele seiklema, soovi korral ka randuda ronida Tuhamäe tippu imelist vaadet nautima. Väljasõidud toimuvad olenevalt inimeste arvust suure või keskmise parvega.

Vaata lisa

20201015_194150

Valgustatud veematkad Rummu karjääris

Viime teid õhtuhämaruses avastama Rummu karjääri vetesügavusi valgustatud põhjaga mootorparvega ja/või kummiraftidega. Need väljasõidud sobivad ideaalselt kõigile, kes soovivad veeta õhtut tutvudes öise Rummu Karjääriga. Parvel saab end mugavalt sisse seada ning nautida vaateid samal ajal,  kui parv sõidab järvele ringi peale. Kui aga huvi ka ise veidi aere liigutada, siis saab retkele minna valgustatud kummiraftidega. Ööpimeduses teeme tutvust veealuste vanglavaremete, uppunud metsa ja muu põnevaga, mis vetesügavuses peitub. Valgustuse abil näeme järve hoopis teisest küljest, kui päevasel ajal harjunud oleme. 

Vaata lisa

Va

Saunatimes2-min

Saunaralli jääaugu ja kümblustünniga

Paekalda Puhkekeskuses asub uus ja vägev jääpealne parvsaunakompleks, mis on talveks külmutatud põhikompleksi paadisilla juurde jäässe ning on vaieldamatult meie talviste sündmuste hitt. Jääpealne saunakompleks sisaldab:

  • Parvsaun talvises võtmes keset Rummu karjäärijärve, avar leiliruum, eesruum ja valgustatud terrass
  • Jääauk otse sauna ees,  kus ennast peale kuuma leili mõnus karastama minna
  • Suur kuuma veega täidetud kümblustünn jääpealse sauna terrassil

Kohe jääpealse  saunakompleksi kõrval on ka uisuplats uisulaenutusega, jääpealne terrass ja jäärada ATV-de ja UTV-de jaoks. Kõik see kokku moodustab ideaalse terviku sisustamaks meeldejäävalt ja põnevalt talvise firmapeo või seminari aktiivset programmi.

P1060985 pisike

Töötoad ja meisterdamine

Pakume töötubasid ja meisterdamist igale maitsele. Järgnevalt toome lühikirjeldused erinevate võimaluste kohta.

  • Keraamika töötuba

Töötoas õpetatakse erinevaid savivoolimise tehnikaid, mida saab kohapeal kasutada oma ideede elluviimiseks. Savivoolimine tegevusena annab iseenesest hea tunde, peale selle valmivad ka kaunid saviesemed. Töötoas valmistatud saviesemed transporditakse toorelt töökotta, kus need kuivatatakse, põletatakse keraamikapõletusahjus ja glasuuritakse. Kaunid ja isikupärased keraamilised esemed saab paari nädala jooksul valmiskujul omale.

  • Unenäopüüdjate valmistamine

Unenäopüüdjad on indiaanlaste rituaalsed esemed, mida kasutatakse unenägude püüdmiseks sel ajal, kui inimene magab. Unenäopüüdja riputatakse voodi kohale. Legendi järgi halvad unenäod jäävad võrku kinni, kus nad hommikuvalguse päikesekiirtes ära põlevad, head unenäod lähevad läbi keskmise augu ning valguvad sulgedesse, kust nad teisel ööl taas tulevad magaja juurde. Unenäopüüdjate valmistamine on mõnus näputöö ning maagiline tegevus. Tulemus on alati kaunis ja peegeldab ilmekalt autori isikupära.

  • Kosmeetikatöötuba

Koduse kosmeetika õpitubades saab valmistada ise seepi, huulepalsamit ja kehakoorijat.Õpitubades kasutame naturaalseid õlisid, rasvu ja eestimaiseid ravimtaimi. Kõik tooted on säilitusainete vabad.

  • Sääsehirmu valmistamine

Õpitoas valmistame pehme ja säilitusainete vaba kehapalsami, millele anname eeterlikke õlisid lisades ka loodusliku sääsetõrjevahendi omadused. Suvisel lõkkeõhtul asendamatu abimees.

  • Küünalde tegemine

Küünalde õpitoas valame, kastame või rullime küünlaid, kasutades mesilasvaha. Valmistada saab ka läbipaistvaid geelküünlaid.

  • Klaasmosaiigi valmistamine

Mosaiigi õpituoas valmistame mosaiiktehnikas küünlahoidiku. Suvel saab hoidikut kasutada aga hoopis lillevaasina.

  • Siidimaal

Siidimaali  õpitoas  maalime  lihtsate  võtetega  kauni  siidliniku,  mis  sobib  rinnataskusse, aknakaunistuseks või linikuks öökapile. Avastad, et siidimaal õnnestub alati ja ka näpud jäävad värvist puhtaks!

original

Meeskonnamängud

Koostöös partneritega korraldame lähiümbruse maastikul ja siseruumides meeskonnatöö tegevusi gruppidele. Lisaks aktiivsele tegevusele ja meelelahutusele on kõikides tegevustes olulisel kohal meeskonnatöö. Mängud toimuvad aastaringselt, ka pimedal ajal, läbiviimise keeled: eesti, inglise, vene, soome. Korraldaja poolt on ettevalmistus, läbiviimine, auhind, kogu vajalik tehnika ja varustus ning lisavarustus ilmariskide vähendamiseks: vihmakeebid, nutikindad, jäätallad jms. Mõningad näited: Filmifestival, Loqyuiz, Robot Wars, No Easy Day, Aardejaht ja palju teisi mänge. Küsi lisa!

 

Õhtune programm

Peale tegusat ja seiklusrikast päeva tasub allesjäänud energia suunata tantsupõrandale. Tantsuõhtu jaoks saab tellida  Kuubalt pärit DJ, kes  õpetab lõbusa tantsutunni raames selgeks tantsusammud ning seejärel kütab tantsupõranda kuumaks lõunamaiste rütmidega, mille taustal saab õpitut praktiseerida hiliste öötundideni. Valida saab nii lihtsama disko kui videodisko ning tantsutunnid saab võtta lisaks.

DSC_2542-min

Lasteprogramm

Kui plaanis korraldada sündmus, kuhu kaasatud ka lapsed, siis suurima rõõmuga aitame kokku panna programmi ka pisikestele külalistele.
Paekalda Puhkekeskues tegutseb imetore Pipi Pikksukk, keda on võimalik kutsuda enda peole ning kes siis hoolitseb selle eest, et lastel oleks lõbus  ja sisukas päev.  Võta meiega ühendust ning paneme koos kokku just Teie sündmusele sobiva programmi.

13335(2)

Uisuplats ja uisud

Paekaldasse rajame jääajal mõnusa uisuplatsikese, mida saab broneerida ruumidele lisaks. Seal on hea  jalgu sirutada ja talvest rõõmu tunda. Kohapeal on olemas ka valik uiske, kui omal kapis kaasa haaramiseks ei leidu. Uisutamine sobib väga hästi näiteks talvepäevade või seminaride programmi vabaks tegevuseks saunatamise kõrvale.

NB- uisuplatsi saadavus sõltub palju ilmastikutingimustest.

Vaata ka lisaks

Võta ühendust