Sukeldumine

Sukeldumine Rummu Karjääris

Loe siit

Tutvu võimalustega

20180602_151214

Ühised sukledumissündmused Rummus (parvesukeldumine, öösukeldumine, jääsukeldumine)

Aastaringselt toimuvad Paekaldas sukeldujate ühissündmused, mille käigusd koos külastatakse  Rummu parimaid sukeldumiskohtasid.  Oodatud on kõikide sukeldumisklubide liikmed ning litsentsi omavad sukeldujad, et üheskoos heas seltskonnas toredalt aega veeta ja Rummu sügavustesse sukelduda. Vastavalt hooajale teeme päevaseid parveväljasõite, öösukleldumisi, jääsukeldumisi. Loomulikult saab rentida ka varustust ja tellida giidi ning talviste sündmuste kõrvale saab võtta ka mõnusa kuuma sauna ja kümblustünni.

 • Parvepileti hinnaks koos ballooni ja raskusega 20 eurot.

Vaata järgmisi toimumisi

PADI-LOGO-feature

Varustuse rent ja teenused litsentsiga sukledujatele

Paekalda Veespordi- ja Seikluskeskuses pakume kõike vajalikku litsentsiga sukeldujale ning hoolitseme selle eest, et sukeldujad saaksid Rummu karjäärist parima võimaliku kogemuse.
Meie teenustevalikusse kuulub:

 • Giid veealuse maalima avastamiseks
 • Sukeldumisparvede rent
 • Sukeldumisvarustuse rent
 • Täiendkoolitused (vaata rohkem “Sukeldumiskool” alateemast)
Trepp

Proovisukeldumine ja snorgeldamine Rummul

Rummu karjäär on sukeldujate paradiis ning Paekaldal on sukeldumiste korraldamisel aastatepikkune kogemus ja suurepärased instruktorid!

Vali sobiv teenus järgmiste seast:

 • Parvesõit + sukeldumine+ snorgeldamine+ aerusurf 79 eurot
 • Parvesõit+ snorgeldamine+ aerusurf 40 eurot
 • Parvesõit + aerusurf 30 eurot
 • Parvesõit kaasreisijana ja  Tuhamäe külastus 15 eurot

Korraldusest:

Proovisukeldumisi, snorgeldamist, aerusurfi (SUP-lauasõitu) pakume parvelt ühistel veespordiväljasõitudel. Sportimine ei ole kohstuslik, tulla saab ka kaasreisijana lõõgastuma ja sõpradele kaasa elama.
Plaanilised väljasõidud toimuvad kolmapäeviti ning nädalavahetustel. Koguneme Paekalda seikluskeskuse territooriumil pool tundi ennem parve väljumist.  Kohapeal jaguneme gruppdesse vastavalt valitud tegevustele ning asume teele Tuhamäe poole. Üks väljasõit kestab orienteeruvalt kolm tundi.  Kõigiks tegevusteks on vajalik etteregistreerimine.

Vaata kalendrit Broneeri aeg

Kuidas ette valmistada?

Kaasa võtke ujumisriided, rätik ning soojad riided pärastiseks (sukeldujatel on soovituslik ka müts, kuna kõrvadel hiljem hea soojas olla)


Sukeldumise ja snorgeldamise kirjedus

Rummu karjäär on oma kristallselge vee, sügavuse ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate üheks meelispaigaks juba pikemat aega.  Sukeldumine on vahva harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga lõõgastab, maandab pingeid ja pakub uskumatuid seikusi. Selle tegevuse nautimiseks ei pea sugugi olema varem sukeldumisega kokku puutunud, sobib ka täiesti algajale. Kogu tehnilise töö teevad ära professionaalsed instruktorid.

Kes mingil põhjusel sukelduma siiski ei kipu, kuid tahaks sellest hoolimata näha, mis on vee all peidus, nende jaoks pakume võimalust snorgeldada. Selle tegevuse puhul ei minda sügavale vee alla, vaid ujutakse pinna lähedal. Osalejale anname kogu vajaliku varustuse (kalipso, lestad, vest,mask) ja instruktorite õpetused ning seejärel saab asuda uudistama Rummu veealust maailma.

szkola-tablica

Rummu Sukeldumiskool

Teekond algajast Divemasterini!
Paekalda Veespordi- ja Seikluskeskuses tegutseb professionaalsete instruktorite juhendamisel sukeldumiskool, kus on võimalik turvaliselt alustada enda sukeldujateekonda päris algusest  ning läbida erinevaid koolitusi ka edaspidi.

Paekalda sukeldumiskooli kursused teeb eriliseks see, et kogu tegevus- nii  teooriatunnid kui veetunnid- toimuvad sukeldujate paradiisi Rummu karjääri ääres Paekalda mugavates ruumides ja  parvlaeval ning õpetöö saab teha kiire ja intensiivse. OWD eksamisukeldumisi teeme parvega Rummu põneivamates sukeldumiskohtades.  Kiiremate on  võimalus saada “load” kätte juba ühe nädalavahetusega.

Registreeri end kursusele või küsi lisa

Valikus on järgmised kursused:

 • PADI Open Water Diver ehk esimene sukeldumiskursus algajatele.
 • PADI Advanced Open Water Diver
 • Emergency First Response
 • Resque Diver
 • Divemaster

Esimesest kursusest (OWD) lähemalt:

PADI Open Water Diver kursus on esimene suurem samm sukeldujaks saamisel. Selle koolituse läbinuna on Sul võimalik iseseisvalt sukelduda ja varustust rentida üle kogu maailma.  Instruktori juhendamisel õpid tundma sukeldumise algtõdesid. Kursust alustame teoreetilisest osast ja jätkame basseinisukeldumistega, litsentsi saamiseks tuleb teha ka avaveesukeldumised. OWD koolitusel on varustus koolitaja poolt ja kursuse hinna sees.

Kursus koosneb kahest osast:
I Teooria ja basseinisukeldumised
5 teooriamooduli käigus käime läbi kõik ohutuks sukeldumiseks vajalikud teadmised. Räägime rõhust, ujuvusest, varustusest. Arutame, kuidas sukeldumisi planeerida ja neid siis läbi viia.
Peale seda saame lõpuks vette – selleks sai ju kursusele tuldud. Esimeste harjutustundide ajal teeme ära hulga erinevaid harjutusi. Enamik nende harjutustega omandatavatest oskustest on meile vajalikud igapäevase sukeldumise juures. Mõned on vaid eriolukordade jaoks, et oskaksime adekvaatselt käituda ja olukordi lahendada. Harjutamissukeldumised on esimene tutvus veega ja seda ohutus keskkonnas.

II Avaveesukeldumised
Nüüd on meil võimalus oma silmaga näha müstilist veealust maailma. Teeme ära 4 avaveetundi, kus kordame osasid, juba varem läbiproovitud harjutusi. Põhirõhk siiski on sukeldumisel endal. Harjutame ujuvust, keha hoiakut vee all ja loomulikult õiget hingamist. Kõik sukeldumised toimuvad instruktori otsese järelvalve all. Meie teeme kõik kursuse avaveesukeldumised erinevates kohtades, seda ikka selleks, et te juba kursuse käigus võimalikult palju näeksite. Avavee sukeldumised teeme loomulikult koduses Rummu karjäärijärves.

Sukeldumine pole raske, kuid nõuab teatud teadmisi ja oskusi. Kindlasti peab arvestama sellega, et oskuste omandamine võtab aega, nii et ärge nõudke endalt kohe ideaalset ujuvust. Kursuse võib sooritada mõne päeva jooksul. Kui tahate võtta asja rahulikult, siis on OWD kursust võimalik teha ka pikema aja vältel. Kursuse esimene osa (teooria ja harjutamissukeldumised) kehtib 1 aasta, ehk avavee sukeldumised tuleb ära teha hiljemalt aasta jooksul peale esimese osa läbimist.

Kui tahad saada sukeldujaks, siis OWD kursusele tulles pead olema vähemalt 10 aastat vana ja sinu tervis peab olema korras. Füüsiline puue ei ole alati takistuseks sukeldujaks saamisel.
OWD kursuse läbinud saavad rahvusvahelise litsentsi, mis kehtib eluaeg ja lubab sukelduda kuni 18 meetri sügavusele. Tule sukelduma ja leia enda jaoks kaunis veealune maailm.

Võta ühendust