Seikluskeskus

Tegevuste kalender

Broneeri lemmiktegevus siit!

Vaata edasi

ElektriFatbike, SUP, raft, kanuud – rent ja matkad

Varustuse rent ja matkad

Vaata edasi

Rummu parvede väljasõidud

Parvega Rummu Karjääri seiklema

Vaata edasi

Sukeldumine

Võimalused nii algajaile kui edasijõudnuile

Vaata edasi

Veepealne peokompleks ja parvsaun

Ideaalne mõnusaks saunapeoks

Vaata edasi

 Veepealsed tünnikämpingud, vagunelamud

Elamusööbimine, mille sarnast teist ei ole!

Vaata edasi

Eriolukorra Eripakkumine

Soovid hetkeks kodust välja loodusesse lõõgastuma ja end liigutama? Kutsume Sind uute elektrilise Fatbike maastikurattaga seiklema. Sõit elektriFatbike tõukerattaga on midagi erakordset, mida sa varem ei ole kogenud. Sõit on jõukohane kõigile, vaikne kuid tugev  elektrimootor viib Sind muretult avastama Rummu põnevaid paikasid, Tuhamäge ja vanglavaremeid.  Rummu karjääri matkarajad ei ole ülerahvastatud ning juba ootavad Sind!

  • Eripakkumine: elektrilist Fatbike ratast 1.5 -2 tunniks 30 eur/tk (Paekaldas majutujale 25)
  • Kanuurent koos Tuhamäe külastusega 15 eurot/inimene
  • Parvsaun perekondlikuks saunaõhtuks 20 eur/in (min 100 eur) Lapsed tasuta
  • Kogu broneerimine ja varustuse üleandmine toimub turvaliselt ja kontaktivabalt
  • Anname kätte teekonnajuhendi ning sõit toimub iseseisvalt

Küsi lisa- +372 58070700, seikluskeskus@paekalda.ee

Paekalda seikluskeskusest

Paekalda Veespordi- ja Seikluskeskus asub Paekalda puhkekeskuse kõrval Harjumaal, Rummu karjäärijärve ääres, otse selle kallastel. Järv on tuntud nii oma kristallselge puhta vee (mille tõttu järv on saanud endale hüüdnime „helesinine laguun“) kui ka huvitava ajaloo poolest.

Keskuses pakutav tegevustevalik on lai. Sinna kuulub sukeldumine, snorgeldamine, aerusurf (SUP-lauad), lõbusõidud parvedega,  veematkad kanuude ja raftidega, matkad elektriliste Fatbike maastikuratastega,  veesõidukite rent, sukeldumisvarustuse ja parve rent, parvsaun, giiditeenused maal ja vees, sukeldumiskoolitused ja palju muud.

Lisaks aktiivsele tegevusprogrammile pakume sündmuse läbiviimise kohta uudses veepealses parvsaunakompleksis, mille juurde kuulub varjudega kaetud ujuvterrass ning kaldal asuvad majutuskohad vaguni kupeedes.  Suurematele gruppidele pakub peokohta kõrvalasuv Paekalda Puhkekeskus. Meil suurepärased võimalused gruppidele meeleoluka ning seiklusi täis suvepäeva korraldamiseks.

Asume 20 minuti kaugusel Keila linnast ning 45 minuti kaugusel Tallinnast.

Veidi järve ajaloost

Murru vangla taga asuv karjäär oli kunagi täies ulatuses kuiv. Läbi aegade kaevandati seal paekivi. Põhilisteks töötegijateks olidki Murru vanglas olevad vangid.

Karjääri uputamine algas sisuliselt Eesti Vabariigi taasiseseisvumisega. Killustiku toodangule ei olnud enam sellises mahus nõudlust ning seoses seaduste muutumisega katkes vangide töö ja ka kogu töökorraldus paekarjääris. Endiselt jätkus aga karjääri lõunaküljel asunud pumbajaama töö (kaevandusalasse nõrguvat põhja- ja pinnasvett pumbati kilomeetrite pikkusesse kraavi, mis viis vee Rummu asula keskel olnud suurde tiiki ja vett kasutati põldude niisutamiseks.

Pumpamise intensiivsust hoiti vaid tasemel, et ei upuks välisvalve vahtkonda viiv tee ja vangla alal olnud hooned töötsoonis. Selle tõttu uppus esimesena karjääri lääneosa, sealt ei jõutud isegi ära toimetada suurt kaevandusekskavaatorit.

Kui Murru Vanglal valmis uus idapiire, kadus vajadus hoida kuivana vana välisvalve vahtkonna teed ja pumbajaama tegevus peatati. Algas kiire veetõus, mis mattis peagi enda alla enamuse endise kutsekooli ja tööstuse territooriumist, mis jäi vastvalminud idapiirdest väljapoole. See mitmekesine veealune maailm on omamoodi muuseum, mis on muutnud Rummu karjääri üheks Eesti sukeldujate meelispaigaks.

Võta ühendust

Meie juurde saad

Paekalda Seikluskeskus asub Vasalemma vallas, Rummu alevikus, karjäärijärve lõunapoolsel kaldal (ca 50 km Tallinnast). Teekond meieni on järgmine: Tallinna poolt tulles tuleb sõita mööda vana Keila- Haapsalu maanteed Vasalemma poole,  ületada Vasalemma sild ning sõita edasi, kuni tuleb Munalaskme- Riisipere ristmik. Sealt tuleb pööra vasakule ning kohe esimesel võimalusel paremale kruusateele. Peale paari kilomeetrit kruusateed hakkabki metsa varjust paistma Paekalda puhkekeskus.

E-mail

Telefonid

+372 528 9472 (Seikluskeskus)
+372 580 70700 (Puhkekeskus ja majutus)