Elektrirattamatkad, Fatbike, aktiivsed tegevused

Elektrirattamatkad, veematkad, aktiivsed tegevused ja meeskonnamängud

Avastame koos Rummu veealust ja maapealset maailma.

Tutvu võimalustega

ratas

Tere tulemast tulevikku- Elektrirattamatkad karjääriäärsetel radadel

Rummu karjääri ümbritsevad rajad on ideaalsed korraldamaks üks  põnev rattamatk ülimalt kergesti liikuvate elektriratastega ja/või ülipaksude rehvidega Fatbike ratastega, millega maastikuradade läbimine on puhas rõõm. 

Valik on järgnev:

 • Matk kondimootoril töötava Fatbike rattaga Rummu karjääri radadel koos Tuhamäe külastusega või Murru vangla ekskursiooniga
 • Matk elektrilise maastikurattaga  Rummu karjääri radadel koos Tuhamäe külastusega
 • Matk elektrilise maastikurattaga koos ekskursiooniga Murru vanglas
 • Matk elektrilise maastikurattaga Padse Kloostri külastusega
 • Kõigi matkade lõpetuseks võimalik juurde tellida ka mõnus kuum saun koos karastusega karjääris

Matkade käigus kulgeme ümber Rummu karjääri looklevatel matkaradadel, külastame  Rummu ainlaadseid ja erilisi paikasid ning vahepeatusena saab külastada ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. Osadel matkadel teeme ka põneva ekskursiooni Murru vangla vanades hoonetes või siis Padise Kloostris, mis äsja renoveeritud. Täpsema matkakirjelduse saadame osalejatele eraldi.

Broneeri matk

Elektrimootoriga maastikurattad on rattamatkade maailmas uusim ja aina enam populaarsust koguv trend. Elektrimootor muudab liikumise ülimalt kergeks ning ei nõua ratturilt erilist füüsilist pingutust.  Eriti laiad maastikurehvid aitavad läbida ka keerulisemaid maastikutingimusi ning matkasid saab korraldada iga ilmaga. Kiirust saab arendada kuni 25 km/h.

Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast seiklusest osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale.  Lisainfot plaaniliste tegevuste kohta leiad  meie kalendrist.

20191119_221346-min

Matkad laternavalgel Rummu karjääri radadel

Rummu karjääri ümbritsevad rajad on ideaalsed korraldamaks üks põnev jalgsimatk õhtuhämaruses.

Valik on järgnev:

 • Matk laternavalgel Rummu karjääri radadel koos Tuhamäe külastusega
 • Matk laternavalgel koos ekskursiooniga Murru vanglas
 • Kõigi matkade lõpetuseks võimalik juurde tellida ka mõnus kuum saun koos karastusega karjääris

Matka käigus seikleme mööda Rummu karjääri kallast kulgevaltel matkaradadel ning vahepeatusena saab külastada ka kuulsat Rummu Tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. Osadel matkadel teeme laternavalgel ka põneva ekskursiooni Murru vangla vanades hoonetes.

Valgustatud matkad sobivad hästi pimedamatesse sügis-talvistesse õhtupoolikutesse. Laternakuma annab niigi salapärasele vanale kaevandus- ja vanglapiirkonnale juurde erilise müstilise ilme ning kõik paistab hoopis teisiti, kui päevasel ajal.

Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast seiklusest osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale. Lisainfot plaaniliste tegevuste kohta leiad meie kalendrist.

DSC_3044-min

Kevadine parvematk Rummu karjääris

Paekalda Seikluskeskues on veepeale võimalik minna ka sügisel ning varakevadel. Meil on selleks kaks parve- väiksemale seltskonnale kiirparv ja suurematele gruppidele  suurem kahe korrusega parv “Paekalda”, millega  korraldame põnevaid parvematkasid üle Rummu karjääri ning külastame ka Tuhamäge ja Murru vangla piirkonda.

Valik on järgnev:

 • Parvematk Rummu karjääri radadel koos Tuhamäe külastusega
 • Parvematk koos ekskursiooniga Murru vanglas
 • Kõigi matkade lõpetuseks võimalik juurde tellida ka mõnus kuum saun koos karastusega karjääris

Kui soovid broneerida matka oma seltskonnale sobival ajal, võta meiega ühendust ning leiame sobiva aja. Kui aga ise piisavalt suurt gruppi ei leia, kuid sooviks siiski vahvast seiklusest osa saada, siis registreeri end meie plaanilisele matkale. Lisainfot plaaniliste tegevuste kohta leiad meie kalendrist.

Sukeldumine ja snorgeldamine

Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee, sügavuse ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate hüheks meelispaigaks juba pikemat aega. Soovime selle põneva tegevuse tuua lähemale ka meie puhkekeskuse külastajatele. Sukeldumine on vahva harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga lõõgastab, maandab pingeid ja pakub uskumatuid seikusi. Selle tegevuse nautimiseks ei pea sugugi olema varem sukeldumisega kokku puutunud, sobib ka täiesti algajale. Kogu tehnilise töö teevad ära professionaalsed instruktorid.

Meie populaarseim sukeldumisteenus on “Sukeldumine veealuse vangla varemetesse”, mille käigus tutvutakse koos professionaalsete instruktoritega veealuses maailmas asuvate vanade vanglavaremetega.

Enamasti sõidame parvega sukelduma teisele poole järve Tuhamäe ja veealuste hoonete juurde. Kui aga sukelduda sooviv seltskond on väga suur,  siis on võimalik sukelduda ka meie kaldalt ning sel juhul saab sukeldumist läbi viia ka paralleelselt teiste tegevustega.

Kes mingil põhjusel sukelduma siiski ei kipu, kuid tahaks sellest hoolimata näha, mis on vee all peidus, nende jaoks pakume võimalust snorgeldada. Selle tegevuse puhul ei minda sügavale vee alla, vaid ujutakse pinna lähedal. Osalejale anname kogu vajaliku varustuse (kalipso, lestad, vest,mask)  ja instruktorite õpetused ning seejärel saab asuda uudistama Rummu veealust maailma.

0714_TIMEMEDIA.EE-min

Veematk Tuhamäele raftidega

Kummiraftidega sõitmine on mõnusalt sportlik ning vedi ka meeskonnatööd harjutav tegevus. Paekaldas on kokku 10 uut mugavat rafting-paati, milles kohti kokku 60 matkalisele. Korraldame raftimatkasid Rummu karjääril- kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. See on ideaalne tegevus näiteks suvepäevade sisustamiseks.

0548_TIMEMEDIA.EE-min

Veematk Tuhamäele kanuudega

Paekaldas on 5 kanuud, mis mahutavad kokku kuni 15 inimest. Korraldame kanuumatkasid Rummu karjääril- kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.
Suuremate seltskondade puhul on hea kanuusid kombineerida teiste veesõidukitega nagu raftid ja SUP-lauad.

FullSizeRender-min

Veematk Tuhamäele SUP-laudadega

Sellest suvest on võimalik meie veematka Tuhamäe juurde korraldada ka uute ja mõnusate SUP-laudadega- selle jaoks on meil 15 tavamõõdus lauda ning 2 eriti suurt XL- mõõdus lauda, mis mahutavad kumbki korraga 8 inimest.
SUP-lauasõit on lõõgastav tegevus, mis peale kerget harjutamist on jõukohane enamusele. Paekaldas kasutame kõige stabiilsemaid ja jäigemaid, parima kvaliteediga täispuhutavaid laudasid. Matka käigus kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.
Suvepäevade raames on võimalik SUP-laudasid rentda ka õhtuseks olemiseks, et külalised saaksid iseseisvalt veele päikeseloojangut nautima minna ja sõidusoskusi lihvida.

P1060985 pisike

Töötoad ja meisterdamine

Pakume töötubasid ja meisterdamist igale maitsele. Järgnevalt toome lühikirjeldused erinevate võimaluste kohta.

 • Keraamika töötuba

Töötoas õpetatakse erinevaid savivoolimise tehnikaid, mida saab kohapeal kasutada oma ideede elluviimiseks. Savivoolimine tegevusena annab iseenesest hea tunde, peale selle valmivad ka kaunid saviesemed. Töötoas valmistatud saviesemed transporditakse toorelt töökotta, kus need kuivatatakse, põletatakse keraamikapõletusahjus ja glasuuritakse. Kaunid ja isikupärased keraamilised esemed saab paari nädala jooksul valmiskujul omale.

 • Unenäopüüdjate valmistamine

Unenäopüüdjad on indiaanlaste rituaalsed esemed, mida kasutatakse unenägude püüdmiseks sel ajal, kui inimene magab. Unenäopüüdja riputatakse voodi kohale. Legendi järgi halvad unenäod jäävad võrku kinni, kus nad hommikuvalguse päikesekiirtes ära põlevad, head unenäod lähevad läbi keskmise augu ning valguvad sulgedesse, kust nad teisel ööl taas tulevad magaja juurde. Unenäopüüdjate valmistamine on mõnus näputöö ning maagiline tegevus. Tulemus on alati kaunis ja peegeldab ilmekalt autori isikupära.

 • T-särkide kaunistamine

T-särkide töötuba on värvikas ja loominguline ettevõtmine, kus valmivad originaalse disainiga t-särgid.  Alusena kasutatakse erinevas suuruses valgeid t-särke, nende kaunistamiseks kasutatakse spray-värve. Kasutada võib erinevaid tehnikaid. Keeru- ja voltimistehnikaga valmivad kaunid kirjud särgid. Šabloonitehnikas on võimalik

särkidele kanda meeleolukaid sümboleid ja sõnumeid. Võimalik on kohapeal oma šabloone valmistada

 • Kosmeetikatöötuba

Koduse kosmeetika õpitubades saab valmistada ise seepi, huulepalsamit ja kehakoorijat.Õpitubades kasutame naturaalseid õlisid, rasvu ja eestimaiseid ravimtaimi. Kõik tooted on säilitusainete vabad.

 • Sääsehirmu valmistamine

Õpitoas valmistame pehme ja säilitusainete vaba kehapalsami, millele anname eeterlikke õlisid lisades ka loodusliku sääsetõrjevahendi omadused. Suvisel lõkkeõhtul asendamatu abimees.

 • Küünalde tegemine

Küünalde õpitoas valame, kastame või rullime küünlaid, kasutades mesilasvaha. Valmistada saab ka läbipaistvaid geelküünlaid.

 • Klaasmosaiigi valmistamine

Mosaiigi õpituoas valmistame mosaiiktehnikas küünlahoidiku. Suvel saab hoidikut kasutada aga hoopis lillevaasina.

 • Siidimaal

Siidimaali  õpitoas  maalime  lihtsate  võtetega  kauni  siidliniku,  mis  sobib  rinnataskusse, aknakaunistuseks või linikuks öökapile. Avastad, et siidimaal õnnestub alati ja ka näpud jäävad värvist puhtaks!

original

Meeskonnamängud

Koostöös partneritega korraldame lähiümbruse maastikul ja siseruumides meeskonnatöö tegevusi gruppidele. Lisaks aktiivsele tegevusele ja meelelahutusele on kõikides tegevustes olulisel kohal meeskonnatöö. Mängud toimuvad aastaringselt, ka pimedal ajal, läbiviimise keeled: eesti, inglise, vene, soome. Korraldaja poolt on ettevalmistus, läbiviimine, auhind, kogu vajalik tehnika ja varustus ning lisavarustus ilmariskide vähendamiseks: vihmakeebid, nutikindad, jäätallad jms.

 • Filmifestival

Kõige lõbusamas meeskonnamängus on legendi järgi kohalikule filmifestivalile saadetud filmid kaduma läinud. Olukorra päästmiseks tuleb kohalolijatel teha kõik, mis võimalik. Olemas on kaamerad ja muu filmikompanii varustus ning hakkajad kolleegid!

Nii tuleb teil kiirelt mõned filmitreilerid ise üles võtta, et filmigalal midagi vaadata oleks. See mäng toob tiimikaaslastes välja nende loomingulise ja humoorika külje ning võtab muige suule veel hiljemgi. Mängus jagub tegevust kõigile, lisaks näitlejatele vajab kompanii ka taustajõude!

 • Loquiz

Loquiz on nutikate inimeste meeskonnamäng, mille võidab tiim, kes vastab vähimale arvule küsimustele! Mängu juhib tahvelarvuti, kuid mängus on liikumist maastikul. Selles mängus tuleb 5 liikmelisel tiimi koostada toimiv strateegia, pidevalt langetada uusi otsuseid sobiva strateegia ja liikumissuuna valimiseks, olla valmis nende nimel riskeerima ja panna proovile oma teadmised. Loquiz on originaalse skeemiga mäng, milles võidab parim strateeg!

 • Aardejaht

Aardejaht on metsamängude klassika, milles on vana head kompassiga liikumist, nuputamist ja tiimitunnet arendavad meeskonnaga koostegemise harjutusi. Aarde leidmiseks tuleb vana kaardi, kompassi ning vihjete abil liikuda ja nuputada. Kuid teie vastasvõistkonna himustavad samuti aardekirstu ja mängu võitmiseks peate olema nutikad! Mäng on rahulik jalutamine, kuid finaalis on kirstu leidmine kiire ja üllatusterohke! Võidab tiim, kellel on ka õnne! Aardejahi mängus on erilised meeskonnaharjutused!

 • Robot wars

Robot Wars on haarav meeskonna võistlusmäng, mis sobib kõigile! Üritus toimub kahes osas. Esimeses mängu osas tuleb tiimidel vastavalt reeglitele ja piirangutele ehitada legolaadsetest konstruktoritest kokku töötava robot, millega võitlusse astuda. Ehitamine on lihtne! Robotite võistlus algab põnevate teatesõitudega, kus igal tiimi liikmel on oma roll! Ürituse finaal robotite võistlus suurel areenil! See on põnev ja emotsiooniderohke ning haarav jälgida kõigile osalistele!

 • No Easy Day

NoEasyDay on reaalsest erioperatsioonist innustust saanud meeskonnatöö treening, mille keskmes on meeskonnaliikmete omavaheline kommunikatsioon. See on ehe meeskonnatöö, mitte ainult lõbus ajaviide. Tiimidel tuleb piiratud ajaga juhendada oma tiimi luurajaid raadio teel leidmaks asukohti tundmatul maastikul. Staap jälgib luurajate liikumist suurel ekraanil ja annab neile juhiseid läbi raadioeetri. Sõnumite edastamine ja üldine kommunikatsioon paraneb selle käigus tuntavalt. Parim valik koolitustele!

513-impy-sunset-basket

Discgolf

Lihtne ja lahe mäng, mis sobib hästi seiklusmängudele lisaks suurele suvepäevale. Erinevalt tavagolfist kasutatakse võistlemiseks lendavaid taldrikuid. Mängima saab hakata kohe ilma eelneva ettevalmistuseta.

Mängu eesmärgiks on võimalikult väheste visete arvuga läbida kõik rajad. Iga raja algus- ja lõpp-punkt on tähistatud ning alguskohas on antud ka selle rajalõigu kaart. Radu on standardmängus 8. Ühe raja pikkus võib olla viiekümnest viiesaja meetrini. Kogu mängu jooksul läbitakse tavaliselt 1-2 kilomeetrit.

DiskGolfi rada võib olla avatud terve päev ning üksikmängus minnakse rajale 4-5 inimesest koosnevate gruppidena. Igaüks saab visketaldrikud. Grupp saab punktikaardi ning lühikokkuvõtte reeglitest. Igaüks mängib enda eest ning teised kontrollivad, et punkte märgitakse õigesti ja õiglaselt.

Kui rühm on esimese raja läbinud läheb rajale järgmine rühm. Võistlejal võtab mängu läbimine umbes tunni (aeg sõltub maastikust ja rajast). Mängu võib kohandada ka omavaheliseks jõukatsumiseks.

Õhtune programm

Peale tegusat ja seiklusrikast päeva tasub allesjäänud energia suunata tantsupõrandale. Tantsuõhtu jaoks saab tellida  Kuubalt pärit DJ, kes  õpetab lõbusa tantsutunni raames selgeks tantsusammud ning seejärel kütab tantsupõranda kuumaks lõunamaiste rütmidega, mille taustal saab õpitut praktiseerida hiliste öötundideni. Valida saab nii lihtsama disko kui videodisko ning tantsutunnid saab võtta lisaks.

DSC_2542-min

Lasteprogramm

Kui plaanis korraldada sündmus, kuhu kaasatud ka lapsed, siis suurima rõõmuga aitame kokku panna programmi ka pisikestele külalistele.
Paekalda Puhkekeskues tegutseb imetore Pipi Pikksukk, keda on võimalik kutsuda enda peole ning kes siis hoolitseb selle eest, et lastel oleks lõbus  ja sisukas päev.  Võta meiega ühendust ning paneme koos kokku just Teie sündmusele sobiva programmi.

13335(2)

Uisuplats ja uisud

Paekaldasse rajame jääajal mõnusa uisuplatsikese, mida saab broneerida ruumidele lisaks. Seal on hea  jalgu sirutada ja talvest rõõmu tunda. Kohapeal on olemas ka valik uiske, kui omal kapis kaasa haaramiseks ei leidu. Uisutamine sobib väga hästi näiteks talvepäevade või seminaride programmi vabaks tegevuseks saunatamise kõrvale.

NB- uisuplatsi saadavus sõltub palju ilmastikutingimustest.

Saunatimes2-min

Saunaralli jääaugu ja kümblustünniga

Paekalda Puhkekeskuses asub uus ja vägev jääpealne parvsaunakompleks, mis on talveks külmutatud põhikompleksi paadisilla juurde jäässe ning on vaieldamatult meie talviste sündmuste hitt. Jääpealne saunakompleks sisaldab:

 • Parvsaun talvises võtmes keset Rummu karjäärijärve, avar leiliruum, eesruum ja valgustatud terrass
 • Jääauk otse sauna ees,  kus ennast peale kuuma leili mõnus karastama minna
 • Suur kuuma veega täidetud kümblustünn jääpealse sauna terrassil

Kohe jääpealse  saunakompleksi kõrval on ka uisuplats uisulaenutusega, jääpealne terrass ja jäärada ATV-de ja UTV-de jaoks. Kõik see kokku moodustab ideaalse terviku sisustamaks meeldejäävalt ja põnevalt talvise firmapeo või seminari aktiivset programmi.

Vaata ka lisaks

Võta ühendust