Activities, diving and watersports

 Activities, diving and watersports

Come and discover Rummu from above and under water with us

Let us introduce the possibilities

Diving and snorkelling

Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee, sügavuse ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate hüheks meelispaigaks juba pikemat aega. Soovime selle põneva tegevuse tuua lähemale ka meie puhkekeskuse külastajatele. Sukeldumine on vahva harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga lõõgastab, maandab pingeid ja pakub uskumatuid seikusi. Selle tegevuse nautimiseks ei pea sugugi olema varem sukeldumisega kokku puutunud, sobib ka täiesti algajale. Kogu tehnilise töö teevad ära professionaalsed instruktorid.

Meie populaarseim sukeldumisteenus on “Sukeldumine veealuse vangla varemetesse”, mille käigus tutvutakse koos professionaalsete instruktoritega veealuses maailmas asuvate vanade vanglavaremetega.

Enamasti sõidame parvega sukelduma teisele poole järve Tuhamäe ja veealuste hoonete juurde. Kui aga sukelduda sooviv seltskond on väga suur,  siis on võimalik sukelduda ka meie kaldalt ning sel juhul saab sukeldumist läbi viia ka paralleelselt teiste tegevustega.

Kes mingil põhjusel sukelduma siiski ei kipu, kuid tahaks sellest hoolimata näha, mis on vee all peidus, nende jaoks pakume võimalust snorgeldada. Selle tegevuse puhul ei minda sügavale vee alla, vaid ujutakse pinna lähedal. Osalejale anname kogu vajaliku varustuse (kalipso, lestad, vest,mask)  ja instruktorite õpetused ning seejärel saab asuda uudistama Rummu veealust maailma.

0714_TIMEMEDIA.EE-min

Waterhike with rubber rafts

Kummiraftidega sõitmine on mõnusalt sportlik ning vedi ka meeskonnatööd harjutav tegevus. Paekaldas on kokku 10 uut mugavat rafting-paati, milles kohti kokku 60 matkalisele. Korraldame raftimatkasid Rummu karjääril- kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda. See on ideaalne tegevus näiteks suvepäevade sisustamiseks.

0548_TIMEMEDIA.EE-min

Waterhike with canoes

Paekaldas on 5 kanuud, mis mahutavad kokku kuni 15 inimest. Korraldame kanuumatkasid Rummu karjääril- kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.
Suuremate seltskondade puhul on hea kanuusid kombineerida teiste veesõidukitega nagu raftid ja SUP-lauad.

FullSizeRender-min

Waterhike with SUP-boards

Sellest suvest on võimalik meie veematka Tuhamäe juurde korraldada ka uute ja mõnusate SUP-laudadega- selle jaoks on meil 15 tavamõõdus lauda ning 2 eriti suurt XL- mõõdus lauda, mis mahutavad kumbki korraga 8 inimest.
SUP-lauasõit on lõõgastav tegevus, mis peale kerget harjutamist on jõukohane enamusele. Paekaldas kasutame kõige stabiilsemaid ja jäigemaid, parima kvaliteediga täispuhutavaid laudasid. Matka käigus kulgeme üle veealuse maailma, räägime piirkonna huvitavast ajaloost, külastame vahepeatusena ka kuulsat Rummu tuhamäge ning vanglamüüride piirkonda.
Suvepäevade raames on võimalik SUP-laudasid rentda ka õhtuseks olemiseks, et külalised saaksid iseseisvalt veele päikeseloojangut nautima minna ja sõidusoskusi lihvida.

Fatbike

Fatbike hike

Kuni 20 külalisele saame pakkuda matka suurte ratastega maastikurataste ehk Fatbike-dega.
Matk algab Paekaldast ja liigub sujuvalt üle RMK matka- ja jalgratta radadele. Kitsad ja väänlevad matkarajad pakuvad pisut tehnilist põnevust, samas kui sellest aega üle jääb, on võimalik heita pilt kaunile karjäärile ja seda piiravale vangla ja kaevanduse kompleksile. Matka käigus sõidetakse järvele ring peale.

Evening programs

Peale tegusat ja seiklusrikast päeva tasub allesjäänud energia suunata tantsupõrandale. Tantsuõhtu jaoks saab tellida  Kuubalt pärit DJ, kes  õpetab lõbusa tantsutunni raames selgeks tantsusammud ning seejärel kütab tantsupõranda kuumaks lõunamaiste rütmidega, mille taustal saab õpitut praktiseerida hiliste öötundideni. Valida saab nii lihtsama disko kui videodisko ning tantsutunnid saab võtta lisaks.

DSC_2542-min

For children

Kui plaanis korraldada sündmus, kuhu kaasatud ka lapsed, siis suurima rõõmuga aitame kokku panna programmi ka pisikestele külalistele.
Paekalda Puhkekeskues tegutseb imetore Pipi Pikksukk, keda on võimalik kutsuda enda peole ning kes siis hoolitseb selle eest, et lastel oleks lõbus  ja sisukas päev.  Võta meiega ühendust ning paneme koos kokku just Teie sündmusele sobiva programmi.

Vaata ka lisaks

Võta ühendust