Sukeldumine

Sukeldumine

Loe siit

Tutvu võimalustega

Proovisukeldumine ja snorgeldamine algajatele

Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee, sügavuse ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate hüheks meelispaigaks juba pikemat aega. Soovime selle põneva tegevuse tuua lähemale ka meie puhkekeskuse külastajatele. Sukeldumine on vahva harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga lõõgastab, maandab pingeid ja pakub uskumatuid seikusi. Selle tegevuse nautimiseks ei pea sugugi olema varem sukeldumisega kokku puutunud, sobib ka täiesti algajale. Kogu tehnilise töö teevad ära professionaalsed instruktorid.

Meie populaarseim sukeldumisteenus on “Sukeldumine veealuse vangla varemetesse”, mille käigus tutvutakse koos professionaalsete instruktoritega veealuses maailmas asuvate vanade vanglavaremetega. Sukelduma sõidame suure parvlaevaga “Paekalda”

Kes mingil põhjusel sukelduma siiski ei kipu, kuid tahaks sellest hoolimata näha, mis on vee all peidus, nende jaoks pakume võimalust snorgeldada. Selle tegevuse puhul ei minda sügavale vee alla, vaid ujutakse pinna lähedal. Osalejale anname kogu vajaliku varustuse (kalipso, lestad, vest,mask) ja instruktorite õpetused ning seejärel saab asuda uudistama Rummu veealust maailma.

Enamasti sõidame parvega sukelduma teisele poole järve Tuhamäe ja veealuste hoonete juurde. Kui aga sukelduda sooviv seltskond on väga suur,  siis on võimalik sukelduda ka meie kaldalt ning sel juhul saab sukeldumist läbi viia ka paralleelselt teiste tegevustega.

szkola-tablica

Sukeldumiskool

Paekalda Seikluskeskuses tegutseb professionaalsete instruktorite juhendamisel sukeldumiskool, kus on võimalik alustada enda sukeldujateekonda ning läbida erinevaid koolitusi alates päris algusest.

PADI Open Water Diver kursus on esimene suurem samm sukeldujaks saamisel. Selle koolituse läbinuna on Sul võimalik iseseisvalt sukelduda ja varustust rentida üle kogu maailma.  Instruktori juhendamisel õpid tundma sukeldumise algtõdesid. Kursust alustame teoreetilisest osast ja jätkame basseinisukeldumistega, litsentsi saamiseks tuleb teha ka avaveesukeldumised. OWD koolitusel on varustus koolitaja poolt ja kursuse hinna sees.

Kursus koosneb kahest osast:
I Teooria ja basseinisukeldumised
5 teooriamooduli käigus käime läbi kõik ohutuks sukeldumiseks vajalikud teadmised. Räägime rõhust, ujuvusest, varustusest. Arutame, kuidas sukeldumisi planeerida ja neid siis läbi viia.
Peale seda saame lõpuks vette – selleks sai ju kursusele tuldud. Basseinitundide ajal teeme ära hulga erinevaid harjutusi. Enamik nende harjutustega omandatavatest oskustest on meile vajalikud igapäevase sukeldumise juures. Mõned on vaid eriolukordade jaoks, et oskaksime adekvaatselt käituda ja olukordi lahendada. Basseinisukeldumised on esimene tutvus veega ja seda ohutus keskkonnas.

II Avaveesukeldumised
Nüüd on meil võimalus oma silmaga näha müstilist veealust maailma. Teeme ära 4 avaveetundi, kus kordame osasid, juba basseinis läbiproovitud harjutusi. Põhirõhk siiski on sukeldumisel endal. Harjutame ujuvust, keha hoiakut vee all ja loomulikult õiget hingamist. Kõik sukeldumised toimuvad instruktori otsese järelvalve all. Meie teeme kõik kursuse avaveesukeldumised erinevates kohtades, seda ikka selleks, et te juba kursuse käigus võimalikult palju näeksite. Avavee sukeldumised teeme loomulikult koduses Rummu karjäärijärves.

Sukeldumine pole raske, kuid nõuab teatud teadmisi ja oskusi. Kindlasti peab arvestama sellega, et oskuste omandamine võtab aega, nii et ärge nõudke endalt kohe ideaalset ujuvust. Kursuse võib sooritada mõne päeva jooksul. Kui tahate võtta asja rahulikult, siis on OWD kursust võimalik teha ka pikema aja vältel. Kursuse esimene osa (teooria ja basseini sukeldumised) kehtib 1 aasta, ehk avavee sukeldumised tuleb ära teha hiljemalt aasta jooksul peale basseini sukeldumisi.

Kui tahad saada sukeldujaks, siis OWD kursusele tulles pead olema vähemalt 10 aastat vana ja sinu tervis peab olema korras. Füüsiline puue ei ole alati takistuseks sukeldujaks saamisel.
OWD kursuse läbinud saavad rahvusvahelise litsentsi, mis kehtib eluaeg ja lubab sukelduda kuni 18 meetri sügavusele. Tule sukelduma ja leia enda jaoks kaunis veealune maailm.

220px-Logo_of_PADI.svg

Teenused PADI litsentsiga sukeldujatele

Paekalda Seikluskeskuses pakume kõike vajalikku litsentsiga sukeldujale ning hoolitseme selle eest, et sukeldujad saaksid Rummu karjäärist parima võimaliku kogemuse.
Meie teenustevalikusse kuulub:

  • Giid veealuse maalima avastamiseks
  • Sukeldumisparve rent
  • Sukeldumisvarustuse rent
  • Täiendkoolitused (vaata rohkem “Sukeldumiskool” alateemast

Lisaks toimuvad mitmeid kordi kuus parvega meie õhtused  ühisväljasõidud “Sukeldumisneljapäevakud” Rummu parimatesse sukeldumiskohtadesse.  Neile väljasõitudele on oodatud kõikide sukeldumisklubide liikmed ning litsentsi omavad sukeldujad, et üheskoos toredalt aega veeta ja sukelduda. Igal väljasõidul külastatakse parvega kaht põnevat sukledumiskohta Rummu karjääris. Loomulikult saab rentida ka varustust ja tellida giidi.

Võta ühendust