Toitlustus Majutus Telkimine VƤlikƶƶk Kalastus
Ujumine Kanuu ja paadisƵit Ratsutamine Sukeldumine Saun
etenfiru

Rummu Järv sukeldumiskohana


Rummu karjäärijärv oma kristallselge vee, sügavuse ning mitmekesise järvepõhjaga on olnud sukeldujate huviorbiidis juba pikemat aega. Soovime selle tegevuse tuua lähemale ka meie puhkekeskuse külastajatele. Sukeldumine on põnev sportlik harrastus, mis ei nõua suurt füüsilist pingutust ega erilist osavust, küll aga lõõgastab, maandab pingeid ja pakub uskumatuid seikusi.
Meie juures on võimalik sukelduda nii kogenumatel kui ka päris algajatel.
Rummu karjäärijärve põhjas asub omamoodi veealune muuseum, mis pakub võimsaid elamusi sukeldujatele. Maa pealt vaadates pole aimugi, milliseid saladused vetesügavustes peituvad. Veepõhas on mitmed hooned ja garaažid, mis kuulusid varasemalt vanglale ja kaevanduse territooriumile, ning ka erinevaid masinaid ja kaevandamiseks kasutatud seadmed. Varasemalt ali järvepõhjas ka vana võimas ekskavaator, mis aga mõned aastad tagasi järvest välja toodi. Alles on siiski veel puurmasin. Järvepõhjas huvipakkuvaid asju rohkelt.  Omamoodi vaatamisväärsuseks on loomulikult ka püstloodis langevad veealused kaljuseinad. 
Mitmed Eesti sukeldumisklubid käivad püsivalt Rummu karjääris sukeldumas nii suvel kui ka talvel. Sukeldumine iseenesest ei ole midagi keerulist, sellega saavad kogenud juhendaja abiga hakkama nii noored kui vanad. 

Rummu karjäär on sukeldumiseks suhteliselt ohutu ja ilmastikukindel koht. Seal on ideaalne harrastada ka talvist jääsukeldumist. 

Paekalda puhkekeskuse üheks põhisuunaks ongi sukeldumise arendamine Rummu Karjääris. Pakume järve külastavatele sukeldujatele meeldivat peatuspaika ning aitame külastajatel vajadusel organiseerida järves proovisukeldumisi kogenud instruktorite juhendamisel ja saatmisel.
Mõningad videod sukeldumisest Rummul:
http://www.youtube.com/watch?v=q-7t9Fj0Y7g
http://www.youtube.com/watch?v=8VESopBnubk
http://www.youtube.com/watch?v=aczcmfKCDvoPaekalda Puhkekeskus Harjumaal Rummu järve ääres| Firma suvepäevad, talvepäevad Harjumaal| Seminarid | Seminariruumid Harjumaal | Sukeldumine | Aktiivne puhkus  | Tel: ( 372) 52 89472 | paekalda@gmail.com | Rummu Järv OÜ
Liitu meililistiga
toetajad